Rýchle zhrnutie siete Celsius

Čo je sieť Celsius?

Celsius Network je aplikácia na požičiavanie kryptomien dostupná na zariadeniach so systémom Android a iOS .

Podobne ako pri vkladaní peňazí na sporiaci účet, ukladanie prostriedkov kryptomeny v stupňoch Celzia vám každý týždeň prináša úroky z vašich podielov. Predpoklad je pomerne jednoduchý: 

 1. Vložíte kryptomenu do aplikácie Celzia.
 2. Spoločnosť potom tieto prostriedky požičia drobným a inštitucionálnym dlžníkom.
 3. Každý pondelok dostanete platbu z príjmu, ktorý Celsius získa z týchto pôžičiek a iných aktivít. Tím Celsius sa môže pochváliť návratom 80% príjmov spoločnosti používateľom.

Aj keď sieť Celsius nie je peňaženka , sama o sebe obsahuje schopnosť odosielať a prijímať podporovanú kryptomenu prostredníctvom CelPay . Spoločnosť CelPay neúčtuje žiadne transakčné poplatky a umožňuje vám posielať kryptomeny prostredníctvom odkazu, správy alebo priamo v aplikácii.

Sieť Celzius a jeho jednoduché použitie

Aplikácia Celzia je celkovo veľmi jednoduchá. Aj keď je proces prihlásenia jednoduchý, je tu trochu oneskorenia z dôvodu potreby overenia totožnosti. Aplikácia je k dispozícii vo viac ako 100 krajinách a každá má svoje vlastné jedinečné zákony týkajúce sa kryptomeny. Váš proces registrácie a overenia identity sa teda bude líšiť v závislosti od krajiny, v ktorej sa nachádzate.

Po prihlásení sa samotná aplikácia sa ľahko používa. Užívateľské rozhranie je intuitívne, takže sa budete môcť orientovať bez malého vedenia. Ak potrebujete výukový program, má kopu videí, ktoré vás prevedú každou z funkcií a tým, ako ich používať.

Váš zostatok a celkové doterajšie zárobky sú k dispozícii v hornej časti informačného panela. Jediným kliknutím zobrazíte týždenné rozdelenie zárobkov za celú dobu používania aplikácie. Je teda ľahké sledovať vaše zárobky, vklady a históriu výberov. 

Je tiež ľahké začať zarábať úroky. Vaše odmeny sa počítajú každý piatok a každý pondelok sa pripočítavajú do vašej peňaženky. Deň, ktorý uskutočníte vklad, je deň, keď začnete zarábať. Ak vložíte vklad vo štvrtok večer, nasledujúci pondelok uvidíte vo svojej peňaženke Celzia prvé odmeny.

Rovnako jednoduché sú aj ďalšie funkcie, ako napríklad nákup ďalších coinov, výber peňazí, platenie priateľom alebo čerpanie pôžičky zaistenej mincami.

Pri pôžičkách si len vyberiete svoju sumu, úrokovú sadzbu a plán splácania – a máte hotovo. Pôžička je krytá zostatkom na minci, takže jej výška je obmedzená na základe sumy v peňaženke. Vaše coiny zostávajú v peňaženke a pokračujú v zarábaní, zatiaľ čo splácate pôžičku, takže je to pohodlná voľba, keď potrebujete hotovosť, ale nechcete vyberať zo svojej Celzskej peňaženky.

Funkcia CelPay vám umožňuje platiť priateľom a rodine v kryptomene rovnako ľahko a rýchlo, ako by to bolo v iných platobných aplikáciách. Osoba, ktorej posielate kryptomenu, nemusí mať ani peňaženku Celzia. Celkovo je to veľmi pohodlná a ľahko použiteľná platforma, ktorá používateľom uľahčuje navigáciu a používanie všetkých funkcií, ktoré ponúka.

Výhody Celsius Network

Hlavnou výhodou siete Celsius je týždenná výplata zárobkov, ktorú používatelia dostanú len za to, že drží svoje mince v peňaženke Celzia. Ponúka tiež pôžičky s nízkym úrokom a funkciu výplaty, takže môžete posielať mince priateľom a rodine bez poplatkov za transakcie. 

V aplikácii môžete nakupovať mince prevodom ACH, nákupmi debetnými / kreditnými kartami alebo prevodom SEPA. Medzi mince, ktoré Celsius v súčasnosti ponúka, patria:

 • DAI
 • USDC
 • Ethereum
 • Binance USD
 • Tether
 • Bitcoin
 • Blíženec dolár
 • Paxos Standard
 • Bitcoinová hotovosť
 • Bitcoin SV
 • Stellar Lumens

Ponúka tiež CEL tokeny, vlastnú menu Celzia, hoci obyvatelia USA si ich zatiaľ nemôžu kúpiť. Každý piatok sa vaše zárobky počítajú na základe úroku získaného stupňom Celzia, úrovne vernosti a konkrétnych kryptomien, ktoré držíte.

Spoločnosť Celsius Network používa štvorstupňový vernostný program. Vaša úroveň určuje vaše úrokové sadzby a ďalšie výhody. 4 vernostné úrovne sú definované podľa percenta vášho portfólia v tokenoch CEL:

 • Bronzová úroveň: 5% – 10% vášho portfólia je v tokenoch CEL
 • Strieborná úroveň: 10% – 15% vášho portfólia je v žetónoch CEL
 • Zlatá úroveň: 15% – 25% vášho portfólia je v žetónoch CEL
 • Platinová úroveň: 25% alebo viac z vášho portfólia je v žetónoch CEL

Extra výhody spojené s každou úrovňou sú nasledujúce:

 • Bronz: 5% bonus k vašim príjmom a 5% zľava z úrokových sadzieb úveru
 • Striebro: 10% bonus k vašim príjmom a 10% zľava z úrokových sadzieb úveru
 • Zlato: 15% bonus k vašim príjmom a 15% zľava z úrokových sadzieb úveru
 • Platinové: 25% bonus k vašim príjmom a 25% zľava z úrokových sadzieb úveru

Ako to začalo?

2017

LETO

Zakladatelia Alex Mashinsky a S.Daniel Leon vypracovali plán pre Celsius na servítke z kaviarne

2017

2018

Marec

Spoločnosť Celsius dokončuje svoju úspešnú Prvú ponuku mincí a sprístupňuje CEL tokeny po celom svete

Jún

Je uvedená na trh verzia 1.0 aplikácie Celsius

August

Používatelia stupňov Celzia dostávajú prvé odmeny prostredníctvom aplikácie Celzia

December

Celzia presahuje 50 miliónov dolárov v aktívach komunity a 100 miliónov dolárov v prípade pôžičiek.

2018

2019

Apríl

Verzia 3.0 aplikácie Celsius je uvedená na trh s novým, užívateľsky príjemnejším rozhraním

Máj

Čoraz viac ľudí sa pripája ku komunite Celzius, pretože presahujeme 200 miliónov dolárov v aktívach komunity a 1,2 miliardy dolárov v prípade pôžičiek.

December

Celzia je teraz k dispozícii vo viac ako 100 krajinách po celom svete

2019

2020

Jún

V novom kole financovania je Celsius sprístupnený všetkým potenciálnym investorom, nielen investorom rizikového kapitálu

 

2020