Celsius Network vyplatila odmeny 250 miliónov dolárov

Platforma pre kryptomeny zaznamenala za posledné tri mesiace obrovský nárast. Celsius, centralizovaná platforma na požičiavanie kryptomien, tvrdí, že vyplatila viac ako 250 miliónov dolárov ako odmena svojim 415 000 používateľom, čo podčiarkuje rýchly rast protokolov o požičiavaní blockchainu. 

Spoločnosť Celsius oznámila míľnik v pondelkovej tlačovej správe, ktorá zdôraznila výrazný rast spoločnosti za posledné dva roky. „Celsius ostáva jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností v oblasti financií, pretože dosahuje nové míľniky týždeň-over-týždeň,“ firma povedal .

Na rozdiel od decentralizovaných finančných protokolov ponúka Celsius centralizovanú alternatívu, ktorá umožňuje používateľom vkladať kryptomeny na svoju platformu. Uložené aktíva sa požičiavajú zmenárňam a tvorcom trhu. Drvivá väčšina úrokových platieb sa distribuuje vkladateľom.

Do novembra 2020 Celsius  vyplatil vkladateľom viac ako 80 miliónov dolárov v kryptomenách. Zdá sa, že sa toto číslo podľa pondelkovej tlačovej správy viac ako strojnásobilo.

Používatelia Celsia majú možnosť získať týždenné odmeny vo výške až 18,5% ročného percentuálneho výnosu na viac ako 40 kryptomenách. Spoločnosť teraz spravuje aktíva v kryptomene cez 8 miliárd dolárov.

Alex Mashinsky, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Celsius, uviedol:„Celsius bol postavený tak, aby konal v najlepšom záujme komunity, a preto neustále poskytujeme čestné, transparentné a odmeňujúce finančné služby.“

Pokračujúci rast Celsia pomohol Mashinskému dostať miesto v Cointelegraph Top 100 na rok 2021 . Mashinsky nielen pomohol umiestniť Celsius Network na mapu v roku 2020, ale pomohol zabezpečiť ďalších 20 miliónov dolárov formou crowdfundingu od viac ako 1 000 investorov. Natívny token platformy, CEL, minulý rok výrazne prekonal väčšinu hlavných kryptomien.

zdroj: cointelegraph.com